Subscribe to
Wpisy
Komentarze

356

Miałem dziś sen, z którego zapamiętałem dwie rzeczy: policyjne obławy na chrześcijan i problemy ze znalezieniem i utrzymaniem pracy przez chrześcijan.

Może dla nas to się wydaje abstrakcyjne, ale w krajach muzułmańskich albo komunistycznych, takie rzeczy są normą. I powinniśmy się przygotować na to, że szybciej lubi wolniej, będą się stawały normą też i u nas. Na razie w Europie policja nie ściga chrześcijan tak jak dzieje się to np. w Chinach, ale znam przypadki, gdy bojówki LGBT napadały na Kościoły. A pastorzy byli skazywanie na więzienie za mówienie, że grzechem są powszechnie przyjęte w niektórych krajach zachowania. Może są to na razie pojedyncze przypadki, ale chrześcijanie są już zwalniani z pracy za bycie chrześcijanami (np. pielęgniarka, która zaoferowała, że pomodli się za pacjenta, albo pracownicy British Airways, którzy walczą teraz w sądzie najwyższym w sprawie zwolnień za noszenie krzyżyków).

Świat nie jest przyjazny chrześcijanom i będzie coraz gorzej. Jezus zapowiadał prześladowania. Może żyjemy w fałszywym poczuciu bezpieczeństwa. Być może w Polsce jest za dobrze i przez to Kościół śpi. A może zamiast tego powinniśmy przygotowywać siebie i innych do wojny.


9 komentarzy do “356”

 1. 24 Jan 2010 @ 10:55mephalariddle

  http://www.euroislam.pl/index.php/2010/01/film-pelen-nienawisci-to-ostatnie-ostrzezenie/#comment-6203 oglądałam wczoraj

 2. 24 Jan 2010 @ 11:05lhamo

  Najpierw trzeba wygrać wojnę z własnymi demonami…

 3. 24 Jan 2010 @ 12:09Tadeo

  Emku, był Ty żeś w muzułmańskim kraju kiedy? :D

  Bojówki LGBT? Czyli co? Tłumy trzymających się za ręce facetów w dopasowanej kolorystycznie odzieży popijających drinki z palemką?

  Jasne że możemy się stać pod tym względem drugą Hiszpanią. To nie jest wykluczone. Ale z drugiej strony nasza lokalna dominująca religia jest bardziej dominująca niż mogłoby się wydawać. A oprócz tego mamy całkiem sporą rzeszę ludzi którzy całkiem uczciwie, bez żadnej ideologicznej podstawy nie lubią gejów, transwestytów, lesbijek, feministek, Żydów, Niemców, Rosjan, Ukraińców, Muzułmanów, ekologów i wegetarian.

  Różnica jest kolosalna: Na zachodzie opublikowanie satyrycznego rysunku przedstawiającego Allaha skutkuje próbami zamachu na autora.

  U nas co najwyżej prezes związku Tatarów Polskich napisałby list do prezydenta że jest mu bardzo przykro że obrażono jego narodową religię.

 4. 24 Jan 2010 @ 13:53JF

  ‘Emku, był Ty żeś w muzułmańskim kraju kiedy? :D’
  Nie bylem. Ale znam wystarczajaco wiele historii chrzescijan przesladowanych w krajach muzulmanskich tylko ze wzgledu na to, ze sa chrzescijanami.

  ‘Bojówki LGBT? Czyli co? Tłumy trzymających się za ręce facetów w dopasowanej kolorystycznie odzieży popijających drinki z palemką?’
  To znaczy uzbrojone grupy podkladajace bomby pod Koscioly albo strzelajacy na nabozenstwach.

  ‘Jasne że możemy się stać pod tym względem drugą Hiszpanią. To nie jest wykluczone. Ale z drugiej strony nasza lokalna dominująca religia jest bardziej dominująca niż mogłoby się wydawać.’
  Na razie. Sadzisz, ze tak na zawsze zostanie?

  ‘Różnica jest kolosalna: Na zachodzie opublikowanie satyrycznego rysunku przedstawiającego Allaha skutkuje próbami zamachu na autora.
  U nas co najwyżej prezes związku Tatarów Polskich napisałby list do prezydenta że jest mu bardzo przykro że obrażono jego narodową religię.’
  J.w.

 5. 24 Jan 2010 @ 20:27Tadeo

  “ale w krajach muzułmańskich albo komunistycznych, takie rzeczy są normą”
  “Nie bylem. ”
  Uogólniasz, a nawet nie przekonałeś się na własne oczy. Urodziłem się i żyłem w kraju, gdzie homoseksualizm karany jest 5 letnim więzieniem, picie/spożywanie/produkcja alkoholu jest wykroczeniem a pewne sceny z zachodnich filmów są wycinane ze względu na obyczajowość. Wszystko w majestacie prawa inspirowanego Koranem. Oprócz tego co najmniej 3 razy dziennie >wszystko< zatrzymuje się, ponieważ jest modlitwa. Jakoś nikt nigdy nie prześladował ani mnie, ani moich rodziców ani ich znajomych. Ba, moja siostra została ochrzczona w kościele postawionym właśnie w tamtym państwie.

  "To znaczy uzbrojone grupy podkladajace bomby pod Koscioly albo strzelajacy na nabozenstwach."
  No to dawaj przykład. Strasznie jestem ciekaw.

  "Na razie. Sadzisz, ze tak na zawsze zostanie?"
  Gdzie tam. Ale to nie jest jedyny czynnik, który chroni ten naród od kulturowej zagłady. :)

 6. 24 Jan 2010 @ 20:33JF

  Poczytaj ‘Jesus Freaks’, ‘Extreme Devotion’ albo newsy Voice of the Martyrs i zastanow sie czy na pewno w krajach muzulmanskich/komunistycznych chrzescijanie na prawde nie sa przesladowani.

  ‘No to dawaj przykład. Strasznie jestem ciekaw.’
  Jak znajde artykuly, to dam Ci linki.

  ‘Gdzie tam. Ale to nie jest jedyny czynnik, który chroni ten naród od kulturowej zagłady. :)’
  Coz, kulturowa zaglada to jedno. A duchowa zaglada to drugie. Mysle, ze jesli Biblia mowi o przesladowaniach, to one nastapia. Bez wzgledu na to, jak nasz narod jest ‘chroniony’.

 7. 24 Jan 2010 @ 20:39zimbabwe

  Tadeo, a jaki to był kraj, jeśli chcesz nam to opowiedzieć? Bo kraj muzułmański krajowi muzułmańskiemu nierówny, a nie dalej jak miesiąc temu bodajże w Erytrei ścięto głowy trzem chrześcijańskim dziewczynkom za to tylko że… Były chrześcijankami.

 8. 24 Jan 2010 @ 22:58Cień

  Ciekawe… parę dni temu miałem podobny sen i podobnie niewiele zapamiętałem… Cóż skoro nasz kraj powoli traci autonomie na rzecz zniewieściałej UE to wszystko jest możliwe. I niezmiernie prawdopodobne.

 9. 26 Jan 2010 @ 22:13Tadeo

  “a nie dalej jak miesiąc temu bodajże w Erytrei ścięto głowy trzem chrześcijańskim dziewczynkom za to tylko że… Były chrześcijankami.”
  I co? Zamierzasz generalizować na tej podstawie?

  Zresztą ciężko mówić o Erytrei jako o kraju muzułmańskim, skoro równo połowa obywateli to chrześcijanie.