Przez kilka lat (2006-2014) prowadziłem blog, na którym dodawałem różne, ogólnochrześcijańskie wpisy. Nadszedł jednak czas coś zmienić, zwłaszcza, że nie mam już takiej weny do pisania jak kiedyś. Dlatego właśnie powstała ta strona. Chcę się skupić bezpośrednio na interpretacji Biblii, bez tych wszystkich innych rzeczy, które były na blogu. Chciałbym przybliżać Boże Słowo w taki sposób, żeby można je było łatwiej zrozumieć i zastosować. Jeśli byłyby prośby o zajęcie się konkretnym fragmentem czy tematem, prawdopodobnie nie odmówię, więc proszę o wiadomość.

Dlaczego 'Jesus Freak'? Pierwszy raz usłyszałem to wyrażenie w piosence Dc Talk o tym samym tytule. Później przeczytałem dwie książki, które powstały dzięki współpracy członków DcTalk i Głosu Prześladowanych Chrześcijan, zatytułowane 'Jesus Freaks'. Składały się one z historii ludzi, którzy byli prześladowani za wiarę. Zachęcam do ich przeczytania, to jedno z największych świadectw, jakie znam.

Co to w ogóle znaczy? Chyba nie ma dobrego tłumaczenia. Najbardziej dosłowne jakie widziałem, to 'Jezusowy świr'. Ja chyba wolę mniej dosłowne, ale bardziej oddające sens 'Boży szaleniec'. Jakie jest przesłanie? Są dwa. Po pierwsze, chrześcijanie często przez świat są uznawani za szaleńców, idiotów itp. Po drugie, Boży szaleniec to taka osoba, która jest taka 'szalona', że dla Boga jest gotowa na wszystko. I taką właśnie osobą chciałbym być.


Strona też pod względem technicznym, jest tworzona przeze mnie. W związku z tym proszę o wiadomość w przypadku znalezienia błędów. Chętnie przyjmuję też sugestie w kwestii rozwoju czy nowych funkcji.